Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri için yeni bilgiler geldi

Xiaomi birçok farklı telefon üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Bu telefonlar arasında Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri de yer alıyor.

Yıl bitmeden lanse edilmesi beklenen Xiaomi 13 ve 13 Pro, bir süredir gündemde yer alıyor. Daha önce yeni serinin ana modeli düz bir 1080P OLED ekran üzerine kurulacak bilgisi ses getirmişti. Xiaomi 13 Pro modelinde ise yine ince çerçevelere sahip 2K çözünürlükte kavisli bir OLED ekrana yer verilecek denilmişti. Ekranlarında ortak olarak 120 Hz yenileme hızı sunacak telefonlar, yapılan son sızıntılar ile netleştiği üzere selfie kameralarını merkeze konumlandırılmış bir ekran deliğinde taşıyacak. Xiaomi teknoloji kullanımda olmasına rağmen üst seviye amiral gemilerinde halen ekran altı selfie kamerasına yer vermiyor.

Daha önce tek hücreli bir pil üzerinden 100W hızlı şarj sunacak bilgisi verilen, şimdi ise 120W’ı görecek denilen telefonlar, özel geliştirilen bir şarj çipi kullanacak ve kablosuz tarafta 50W şarj getirecek.

Merak uyandıran 13 serisinde işlemci olaraksa yıl sonunda tanıtılacak Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 2‘ye yer verilecek. Bu açıdan çok güçlü olacak telefonlar, arkalarında üç kameralı büyük bir modül taşıyacak ve ana kameralarında OIS yani optik görüntü sabitleme de sunacaklar.

Bu arada çok yakında Xiaomi 12T ve 12T Pro modelleri de karşımıza çıkacak. Onların sızdırılan tüm detaylarına ise direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1607