Twitter Multimedya Düğmesine Bastı!

Popüler sosyal medya platformlarından olan Twitter, gönderilerde birçok medya türüne izin veren özellikler üzerinde çalışıyor ve düzenleme butonu fonksiyonlarını genişletmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Twitter, bir tweet içerisinde resim, video ve GIF’lerin bulunmasını sağlayacak yeni bir özelliği test ettiğini duyurdu.

Multimedya tweetlerinin kullanım alanı henüz mobil uygulamasıyla sınırlı. Diğer yandan yeni özellikler sadece seçili birkaç kullanıcı tarafından kullanılabiliyor. Şirketin yeni özelliği ne zaman tüm kullanıcılara açacağı ise merak konusu.

Alessandro Paluzzi, bu özelliği kullanabilen kullanıcılardan bir tanesi.

Türkçesi: Twitter, tweetlerinize aynı anda fotoğraf, video ve GIF koyabilmeniz için çalışıyor

Twitter konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“Kullanıcıların dörde kadar medya ögesini tek bir tweet içerisinde birleştirmesini sağlayan yeni bir özelliği sınırlı sayıda kullanıcı ile belirli bir süre için test ediyoruz. Uygulamada görsel kullanımının oldukça fazla olduğunu; resim, GIF ve videolar ile sohbetin daha heyecanlı hale geldiğini gördük. Şimdi ise 280 karakterin ötesinde, daha yaratıcı bir şekilde kullanıcıların kendilerini ifade etmek için farklı medya biçimlerini nasıl birleştirecekleri üzerinde çalışıyoruz ve bu birleştirmeyi öğrenmeyi umuyoruz.”

Twitter, yeni özelliği aktifleştirmek için üyelerden Twitter Blue abonesi olmasını isteyebilir. Buradan bakıldığında yeni özellik, kullanıcıları aboneliğe çekmesi bakımından stratejik bir hamle olabilir.

Hatice Bulut

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1609