TikTok, #BookTok Topluluğunu Yeni Bağlantılarla Genişletiyor

TikTok’ta ortaya çıkan en aktif ve en sevilen topluluklardan biri olan #BookTok, bugüne kadar 77 milyardan fazla görüntülenme topladı. Şirket, kitapları tartışmaya yönelik TikTok topluluğu olan #BookTok’a adanmış yeni bir özellik geliştirdi. Yeni özellik, TikTok kullanıcılarının videolarına kitap bağlantıları eklemesine olanak tanıyor.

TikTok Kitap Kulübü’nün temmuz ayında yeniden açılmasının ardından şirket Penguin Random House ile yaptığı ortaklıkla #BookTok topluluğuna yaptığı yatırımları genişletiyor. TikTok, 20 Eylül’de ABD ve Birleşik Krallık’ta, videonuzdaki herhangi bir Penguin Random House başlığını bir etiketleme işlevi aracılığıyla bağlamanıza olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sundu.

TikTok’un yeni özellikle ilgili duyurusuna göre kullanıcılar izledikleri TikTok videolarında yayınlanan bağlantıları seçtiklerinde “kısa bir özet de dahil olmak üzere kitapla ilgili ayrıntıların yer aldığı özel bir sayfa” açılacak. Bu özellik ayrıca kullanıcıların kitap başlıklarını profillerinin Sık Kullanılanlar sekmesine kaydetmelerine olanak tanıyor.

Güncellemenin en havalı yanı, sevdiğiniz kitapları favorilerinize eklemenize izin veriyor olması. Böylece ilgilendiğiniz kitapları kaydedebilir ve kendi okunacaklar listenizi oluşturabilirsiniz.

Bir TikTok kullanıcısının yeni özellik hakkında yaptığı bir video şu şekilde:

Yeni kitap bağlantısı özelliği, yayımcılık şirketi Penguin Random House ile yapılan ortaklığın bir parçası olarak geliştirildi. Bu nedenle kullanıcılar yalnızca Penguin Random House tarafından yayımlanan kitaplara bağlantı oluşturabiliyor.

Kitap bağlantısı özelliği şu anda ABD ve İngiltere’de kullanılabilir durumda. Fakat yakında ülkemizde de kullanılmaya başlayacak gibi duruyor.

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1609