Temmuz ayının en güçlü Android telefon modelleri açıklandı [2022]

AnTuTu, her zaman olduğu gibi geride bıraktığımız ayın da en güçlü Android telefon modellerini açıkladı. İşte temmuz listesi;

Bu listeyi düzenli olarak bünyesinde yapılan performans testlerinden hazırlayan pazarın önemli otoritesi AnTuTu, bugün itibarıyla 2022 Temmuz ayının en güçlü Android telefon modellerini de karşımıza getirmiş durumda. Yapılan yeni paylaşıma göre 2022’in yedinci ayındaki en güçlü Android telefon modeli, Asus imzalı oyun telefonu ROG Phone 6 Pro oldu. Temmuz ayı özelinde yayınlanan küresel en güçlü Android telefon modelleri listesindeki tüm telefonlar ise tam olarak şöyle sıralandı:

1: Asus ROG Phone 6 Pro
2: Asus ZenFone 9
3: Red Magic 7
4: Black Shark 5 Pro
5: Vivo X80
6: Motorola Edge 30 Pro
7: Vivo X80 Pro
8: Xiaomi 12 Pro
9: POCO F4 GT
10: Redmi K50 Gaming

Temmuz ayındaki listede en çok kullanılan işlemci bir kez daha Snapdragon 8 Gen 1 oldu. İlk 10 içerisinde ayrı olarak sadece MediaTek Dimensity 9000 işlemci karşımıza çıktı. Snapdragon 8 Gen 1 işlemcili telefonlar arasındaki farkı ise direkt olarak RAM miktarı ve özellikle de soğutma belirliyor. Daha iyi soğutma, yük altında daha iyi performans ve bağlı olarak daha yüksek puan anlamına geliyor.

AnTuTu gibi testlerin artık çoğu kişi için çok fazla bir önemi bulunmuyor. Çünkü artık bu tarz testlere karşı güven sarsılmış durumda. Burada problem testlerin değil firmaların attığı adımlar. Çünkü birçok Android telefon üreticisi, akıllı telefonlarında test yazılımlarını algılayan ve performansı sonuna kadar açan özel ayarlar kullanıyor. Yani telefonların test yazılımlarındaki performansı ile normal oyunlardaki ya da uygulamalardaki performansı aynı olmayabiliyor.

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1457