Tansiyon ölçebilen Huawei Watch D yakında Türkiye’de de satışa sunulacak

Tansiyon ölçme yeteneğine sahip Huawei Watch D akıllı saat modeli için sonunda beklenen Türkiye macerası başlıyor.

Huawei Watch D, Huawei’den Kaan Arlı’nın açıklamasına göre çok kısa bir süre içerisinde Türkiye’de satışa sunulacak. Türkiye fiyatı henüz bilinmeyen akıllı saat, oldukça iddialı ve spesifik bir özellik üzerine kuruluyor. Üzerinden geçmek adına yapısı gereği biraz kalın olan ve yukarıda gördüğünüz gibi sevilen yuvarlak gövde yapısını benimsemeyen akıllı saat, esas olarak teknik altyapısı ile öne çıkıyor ve kan basıncını belirleme konusunda oldukça hassas seviyede yer alıyor.

Sınıf 2 sağlık cihazı sertifikasına sahip olduğu (Çin’den alınmış) aktarılan ürün, kan basıncı yani tansiyon ölçüm sürecinde sadece gövdesini değil, beraberinde gelen özel kayışını da aktif olarak kullanıyor.

Modelin kayışı içerisinde “hava yastığı” olarak geçen çıkarılabilir bir bölüm yer alıyor. Bu hava yastığı, gerçek tansiyon aletleri gibi bileğin sıkılarak doğru sonuçlar alınmasına imkân tanıyor. Kan basıncını olabilecek en iyi şekilde almak adına kayış üstünden bilek kalınlık ölçümü sunan ve buna göre farklı boyutlarda hava yastıkları kullanılmasını öneren ürün, yan tarafında iki farklı fiziksel buton taşıyor.

32 MB RAM’e 4 GB dahili depolamaya sahip olan Huawei Watch D, Bluetooth kulaklıklara bağlanabiliyor ve iki farklı renkte elde edilebiliyor. Su geçirmeyen ve normal nabız yanında EKG ölçümü de yapabilen ürün, firmaya göre normal kullanımda 7 günlük bir pil ömrü getiriyor. Üründe 70 farklı sporun otomatik olarak tanındığı ve her aktivite kaleminin kayıt altına alındığı da aktarılıyor.

Tam olarak siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunulan model, 470 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip. Ürünün Türkiye fiyatı 470 dolar üzerinden tam 9 bin TL‘ye yaklaşabilir.

Tansiyon ölçebilen Huawei Watch D yakında Türkiye’de de satışa sunulacak

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1471