Sony’den Büyük Adım: PlayStation Studios Mobile!

Sony, PlayStation oyunlarını mobile taşıma konusunda önemli bir hamle yaptı: PlayStation Studios Mobile’ı kurdu.

Sony’nin mobil oyunlara geçişinin bir parçası olarak şirket, PlayStation Studios Mobile bölümünü kurdu. Yapılan basın açıklamasına göre yeni ekip, yeni ve mevcut PlayStation IP’si ile mobil oyunlar oluşturacak.

Bu yılın başlarında Sony, 2025 yılına kadar oyunlarının yarısının PC ve mobil cihazlarda olmasını istediğini açıklamıştı. Şirket ayrıca 3,6 milyar dolarlık Bungie’yi satın alarak oyuncuların ilgisini çekmek için sürekli güncellenen Fortnite, Rocket League ve Destiny 2 gibi çevrim içi oyunlarına da genişlemek istiyor.

Sony, yeni mobil bölümünü doldurmaya yardımcı olmak için Savage Game Studios’u da satın aldı. Stüdyo henüz bir oyun başlatmış görünmüyor ancak geçen yıl bir mobil nişancı oyunu için 4,4 milyon dolar fon aldı.

Çoğu oyun şirketi, daha fazla kâr elde edebilmek için oyunlarını mobil cihazlara taşımak istiyor. Haziran ayında Sensor Tower’dan gelen veriler, Genshin Impact’in mobil versiyonunun PUBG Mobile ve Pokémon Go’nun hemen arkasından 154 milyon dolar brüt gelir elde ettiğini gösterdi.

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1457