Sony, oyun ve yayıncı odaklı bir Xperia ürünü tanıtacak

Akıllı telefon pazarında kalmayı sürdüren Sony, bugün oyun ve yayıncı odaklı bir Xperia tanıtacağını duyurdu. İlginç bir ürün yolda.

“Oyun için doğdu” ve “Profesyonel oyuncular ile yayıncılar için hazırlandı” mottolarıyla öne çıkarılan bu yeni Xperia modeli, Sony tarafından 12 Eylül tarihinde tanıtılacak. Bu sürpriz cihazın ne olduğu şimdilik tam olarak anlaşılmış değil. Ancak firmadan ilk oyun telefonu geliyor olabilir ve bu telefon özellikle mobil oyun yayıncılığını odak noktasına alıyor olabilir. Bu arada karşımıza Xperia markalı bir aksesuar da çıkabilir. Firma gelişmiş bir mobil kontrolcü tanıtabilir ya da farklı farklı bir sürpriz yayıncı sistemiyle de ses getirebilir. 12 Eylül öncesinde sızdırılması beklenen bu ürün, PlayStation tarafıyla derin bir bağlantı içerisinde de olabilir.

Firmadan kısa süre önce en yeni akıllı telefon modeli Xperia 5 IV olmuştu. Kısaca üzerinde geçmek adına telefon 6,1 inç 1080×2520 piksellik 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor. 5.000 mAh pile sahip olan cihaz, burada kablosuz şarj desteğini de sunuyor. Modelin arkasında 12 megapiksel 24 mm geniş açı + 12 megapiksel 16 mm ultra geniş açı + 12 megapiksel 60 mm telefoto (2.5x zoom) kameraları bir araya geliyor.

Önünde 12 megapiksellik selfie kamerası olan Sony Xperia 5 IV, gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemci ile 8 GB RAM’den alıyor ve 128 GB dahili depolama ile geliyor. Sony’nin Xperia modelleri maalesef uzun zamandır Türkiye’de satılmıyor.

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1608