Satışa çıkmayan genişleyebilir telefon LG Rollable için inceleme yayınlandı

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG‘nin genişleyebilen telefonu LG Rollable için yeni bir video çıktı.

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, kaçıranlar için yıllar süren başarısız sonuçlar sonrasında telefon pazarından çıkışını yaptı. Telefon tarafında çok uzun zamandır ciddi zarar açıklayan firma, bu kararı farklı alanlara odaklanabilmek adına aldıklarını aktarmıştı. Zamanında alanın devlerinden olan firma, pazardan çıkma kararından hemen önce karşımıza bir genişleyebilir akıllı telefon çıkarmıştı. CES 2021’de tanıtılan LG Rollable isimli genişleyebilen telefon raflara çıkarılmadı.

Buna karşın telefonun gerçekten üretildi ve hazırlanan çalışır prototipler Güney Kore’deki bazı LG çalışanlarına satıldı. İşte bu telefonlardan birisi bugün yukarıdaki Güney Kore merkezli bir inceleme videosu ile gündeme geldi. Dikkat çeken video, telefonun sunduğu genel deneyimi, benzersiz genişleme hareketini ve bunun getirisini net şekilde gözler önüne seriliyor.

Bu ilginç telefonun normalde 6,8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7,4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor. Bu sayede telefon ekran alanı saniyeler içerisinde hatırı sayılır seviyede genişleyebiliyor ve bunu yaparken katlanabilir telefonların dezavantajları yaşanmıyor.

Sınırlı sayıdaki teknik detaya göre 4.200 mAh pile sahip olan LG Rollable, gücünü yüksek ihtimalle Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Bu pazara LG tarafından sunulamayan gövde yapısı, bazı patent çalışmalarında gördüğümüz kadarıyla Samsung tarafından 1-2 yıl içerisinde ticari hale getirilebilir. Samsung, genişleyebilen bir Galaxy Z üzerinde uzun zamandır çalışıyor.

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1607