Ready Player Me’ye 56 Milyonluk Yatırım

Avatar oluşturma platformu olan Ready Player Me’ye B serisi yatırım turunda, Andreessen Horowitz öncülüğünde 56 milyon dolar yatırım yapıldı. Avatar odaklı şirketlerin yatırım konusunda oldukça rağbet gördüğü bugünlerde platformun aldığı yüklü yatırım dikkat çekti.

Horowitz’in öncülük ettiği bu yatırım turuna Roblox’un kurucu ortağı Daviz Baszucki, Twitch kurucu ortağı Justin Kan ve King kurucu ortakları Sebastian Knutsson ve Riccardo Zacconi, Amelio ailesi, Pun k6529, Plural, Endeavor, Hartbeat VenturesD ve Konvoy Ventures da katıldı.

Ready Player Me’nin bugüne kadar aldığı toplam yatırım, yeni yatırımla birlikte 85 milyon doları buldu. 2014’te Haver Järveoca, Kaspar Tiri, Rainer Selvet ve Timmu Tõke tarafından Estonya’da kurulan dinamik avatar oluşturma platformu, hem Web2 hem de Web3 çözümleri için hizmet sunarken 3 binden fazla uygulama ve oyun ile de entegre çalışabiliyor. Avatar şirketi, şu an 1000’den fazla oyun ve uygulamada aktif rol alıyor.

Dior, Adidas, VRChat, RTFKT, Somnium Space, Pull&Bear ve Warner gibi şirketler, platformun müşterileri arasında. Ready Player Me, yatırımı ekibini büyütmek ve platformu daha fazla geliştiriciye ulaştırmak için kullanacağını açıkladı.

Hatice Bulut

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1390