Netflix ve Ubisoft üç yeni mobil oyun için ortaklık kurdu

Oyun tarafına büyük önem veren Netflix, bu sefer Ubisoft ile önemli bir ortaklık kurduklarını duyurdu. Üç farklı yeni oyun yolda.

Netflix uygulamasının içerisinden erişim sağlanabilen oyunlar önümüzdeki dönemde artacak. Çünkü Netflix ve Ubisoft kısa süre önce 2023’ten itibaren dünyanın en sevilen oyun serilerinden bazılarını Netflix’e taşıyacak üç mobil oyun yaratmayı planladıklarını duyurdu. Konu hakkında yapılan resmî açıklamada tam olarak şunlar aktarıldı: Ubisoft’un her yıl düzenlenen dijital etkinliği Ubisoft Forward kapsamında duyurulan ve Valiant Hearts, Mighty Quest ve Assassin’s Creed evrenlerinde geliştirilecek olan üç oyun, reklam ya da uygulama içi satın alımlar olmadan mobil cihazlar üzerinden sadece dünya genelindeki Netflix üyelerine özel sunulacak.

Ubisoft’un birçok ödül kazanan Valiant Hearts’ın devamı niteliğindeki yeni oyunu Valiant Hearts: The Great War, orijinal çekirdek ekip tarafından yönetilecek ve aynı DNA’ya sahip olsa da yeni bir hikâye anlatacak. Oyun, Ocak 2023’ten itibaren üyelere sunulacak.

Eleştirmenlerin beğenisini kazanan The Mighty Quest for Epic Loot mobil oyununun ardından, The Mighty Quest yeni bir oyunla 2023’te Netflix’te olacak. Bu sefer oyun, rogue benzeri türden ilham alarak serinin vurdulu kırdılı çatışma formatını yepyeni ve tekrar tekrar oynanabilir bir biçimde hayata geçiren bir deneyim sunacak.

Assassin’s Creed hayranları ise, kendilerini Netflix’te Assassin’s Creed evrenine birden fazla şekilde kaptırabilecek. Daha önce açıklanan live action dizisine ek olarak, sadece Netflix’e özel olarak yepyeni bir mobil oyun geliştiriliyor.

Netflix’in Oyunlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Verdu ortaklık hakkında şunları söyledi: “Hayranlar için unutulmaz dünyalar yaratma konusunda benzersiz bir sicile sahip olan Ubisoft ile birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu ortaklık sayesinde üyelerimiz için en heyecan verici oyun serilerinden bazılarına özel erişim imkânı sunarken, dünya genelindeki üyelerimiz için harika mobil oyunlardan oluşan kataloğumuzu geliştirmeye devam edeceğiz.”

Ubisoft’un Mobil Oyunlar Direktörü Jean-Michel Detoc ise konuda şunları aktardı: “Tüm platformlarda harika deneyimler yaratmaya devam ederken Netflix gibi yenilikçi ve yaratıcı bir iş ortağıyla birlikte çalıştığımız için çok mutluyuz. Bu ortaklığın Netflix üyelerinin mobildeki dünyalarımızı ve evrenlerimizi daha derinlemesine keşfetmeleri için harika bir fırsat olacağına inanıyorum.”

Bu arada firma oyun konusunda başka planlar da yapıyor. Kaçıranlar için Netflix tarafından sunulan oyunlar şu an uygulamanın içerisinde oynanmıyor. Kişilerin bu oyunları cihazlarına ayrı olarak indirmesi gerekiyor. Ancak firma bunu ileride değiştirmek istiyor. Oyunlar ileride direkt olarak buluta taşınacak, böylece kişiler Netflix’in sunacağı oyunları istedikleri her yerde oynayabilecek.

Bulut oyun tarafını kurmak adına kilit pozisyonlarda personel aramaya başlayan firma, bu konuda 2022’yi es geçebilir ancak 2023 yılında oyunlarını buluta aktararak alanda GeForce Now, Xbox Cloud Gaming ve Google Stadia gibi isimlerin karşısına çıkabilir. Büyük bulut sistemlerini hali hazırda kullanan firma, bulut oyun altyapısı için Amazon ya da Microsoft gibi devler ile sunucu iş birliği kurabilir.

Netflix oyun hamleleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1457