Netflix, oyun altyapısı için özel isim seçilmesini istiyor

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, oyun kataloğunu büyütmeyi sürdürüyor ve burada yeni planlar yapıyor.

Netflix’i oyun konusunda gündeme getiren yeni bir test oldu. Firma biliyorsunuz mobil uygulamalarında uzun bir süredir oyunlar sunuyor. İşte bu oyunlar için yakında bir gamertag” ya da “oyuncu adı” da belirlenebilecek. Bu sayede profildeki adınız ile oyunlarda görünen adınızı birbirinden ayrılacak. Bu altyapıyı bazı kullanıcılarda test etmeye başlayan firma, kişilere 16 karaktere kadar “gamertag” seçme şansı verecek. Bu sayede oyun tarafına bir anonimlik katacak olan Netflix, özelliği yakında herkes için aktif edecek.

Bu arada firma oyun konusunda başka planlar da yapıyor. Bilmeyenler için Netflix tarafından sunulan oyunlar şu an uygulamanın içerisinde oynanmıyor. Kişilerin bu oyunları cihazlarına ayrı olarak indirmesi gerekiyor. Ancak firma bunu ileride değiştirmek istiyor. Oyunlar ileride direkt olarak buluta taşınacak, böylece kişiler Netflix’in sunacağı oyunları istedikleri her yerde oynayabilecek.

Bulut oyun tarafını kurmak adına kilit pozisyonlarda personel aramaya başlayan firma, bu konuda 2022’yi es geçebilir ancak 2023 yılında oyunlarını buluta aktararak alanda GeForce Now, Xbox Cloud Gaming ve Google Stadia gibi isimlerin karşısına çıkabilir. Büyük bulut sistemlerini hali hazırda kullanan firma, bulut oyun altyapısı için Amazon ya da Microsoft gibi devler ile sunucu iş birliği kurabilir.

Netflix oyun hamleleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1471