Katlanabilir OPPO Find N Fold ve Find N Flip yolda olabilir

OPPO Find N katlanabilir telefon modeli sonrasında sıra OPPO Find N Fold ve OPPO Find N Flip modellerine gelmiş olabilir.

OPPO‘nun ilk katlanabilir telefon modeli olan OPPO Find N, pazarın kompakt sayılabilecek seçeneklerinden olmasıyla ses getirmişti. Galaxy Z Fold benzeri gövde yapısına sahip olan telefon, rakiplerinden daha ufak ve böylece tek elde yönetimi kolay olan bir seçenekti. Bu telefonu birçok pazara götürmeyen OPPO, gelen yeni bilgilere göre OPPO Find N Fold ve OPPO Find N Flip modelleri üzerinde çalışıyor ve bu telefonları küresel pazarlara çıkarmaya hazırlanıyor. İsimsel olarak Samsung’un izinden gidecek gibi görünen OPPO, “Fold” versiyonu yatay katlanabilir, “Flip” versiyonu ise dikey katlanabilir formda hazırlıyor. İddia edildiği kadarıyla güçlerini Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciden alacak katlanabilir telefonlar, kaynaklara göre yeni bir menteşe sistemi üzerine kurulacak ve ekran üstü katlanma yerini de neredeyse görünmez hale getirecek.

Teknik olarak hatırlamak adına OPPO’dan gelen ilk sürüm gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyordu. 33W hızlı şarj destekli (15W kablosuz) 4.500 mAh pili bulunan OPPO Find N, içinde 1.000 nit maksimum parlaklık sunan Samsung üretimi 7,1 inç 120 Hz (LTPO temelinde değişken yenileme hızı) E5 OLED, dışında ise 5,49 inç bir ikincil ekran taşıyordu.

Arkasındaki kamera modülü ile Find X3’leri akla getiren telefon, görüntüleme konusunda 50 megapiksel ana + 16 megapiksel ultra geniş açı + 13 megapiksel telefoto kameraları bir araya getiriyor. Telefonun dışında ve içinde ise 32 megapiksel selfie kameraları bizleri karşılıyor.

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1607