iPhone 14 serisi için ilk video incelemeler çıktı

7 Eylül’de tanıtılan iPhone 14 serisinin yurt dışı merkezli ilk video incelemeleri biraz önce yayınlandı. İlk aşamada özellikle Pro modellere odaklanıldı.

iPhone 14 ailesi tam olarak 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinden oluşuyor. Bu modelleri bugün hemen aşağıda izleyebileceğiniz farklı kutu açma ve inceleme videoları oldu. Bu incelemelerde Dynamic Island ve kamera dahil birçok merak edilen detaya yakından bakıldı. Ekranları, performansları ve Dynamic Island’ları genel olarak beğenilen telefonlar, söylendiği kadarıyla Apple’ın aktardığı kadar iyi bir kamera kalite artışı getirmiyor. Ancak yine de telefonlar çok yüksek bir fotoğraf ile video kalitesi sunabiliyor.

Telefonlar hakkında genel olarak ise Apple’dan şu açıklamalar geliyor: “Müşterilerimiz iPhone’larına her gün güveniyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile diğer tüm iPhone’lardan daha fazla geliştirme sunuyoruz. iPhone 14 Pro, sıradan kullanıcılardan profesyonellere kadar her kullanıcıya en iyi fotoğraflarını ve videolarını çekmelerini sağlayan bir kamera sisteminin yanı sıra Hep Açık ekran ve Dynamic Island gibi yenilikçi yeni teknolojiler sunuyor” diyen Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çığır açıcı güvenlik özellikleri kullanıcılara en çok ihtiyaç duydukları anda yardımcı olarak daha da fazla güvenlik sağlıyor. Ayrıca olağanüstü güçlü ve etkili A16 Bionic çip ve tüm gün süren pil ömrüyle, bu şimdiye kadarki en iyi iPhone.”

“Müşterilerimiz her gün tüm işleri için iPhone’a güveniyor. iPhone 14 ve 14 Plus ile çığır açıcı yeni teknolojiler ve önemli güvenlik özellikleri geliyor. 14 Plus’taki yeni ve daha büyük 6.7 inç ekran sayesinde kullanıcılar internette gezinirken ekranlarında daha fazla içerikten yararlanabilecek, hatta daha fazla metin görüntüleyebilecek.” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerine şöyle devam etti:

“İki telefonda da loş ışık performansında büyük bir gelişme sağlayan güçlü ve yeni Ana kamera, 5G ve eSIM ile gelişmiş bağlantı özellikleri ve pil ömrünü daha da iyileştiren A15 Bionic çipin inanılmaz performansı bulunuyor. Bütün bu özellikler iOS 16 ile sıkı bir entegrasyon sağlayarak iPhone’u her zamankinden daha vazgeçilmez hale getiriyor.”  

iPhone 14 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1390