iPhone 12 / 12 Pro’nun ses sorunu için açılan tamir programı uzatıldı

2021 Ağustos ayında iPhone 12 ve 12 Pro modelleri için açılan ve ses sorunlarının çözümüne odaklanan tamir programı uzatıldı.

Apple Türkiye artık satış sonrasındaki iki değil üç yılı kapsamaya alan tamir programı hakkında şu resmî açıklamayı yapıyor:Apple, iPhone 12 ve 12 Pro aygıtlarının çok küçük bir kısmında alıcı modülündeki arızalanabilen bir bileşen nedeniyle ses sorunları yaşanabileceğini belirledi. Etkilenen aygıtlar Ekim 2020 ile Nisan 2021 arasında üretildi. 12 veya 12 Pro’nuz arama yaparken ya da alırken alıcıdan ses çıkarmıyorsa servis için uygun olabilir. Uygun aygıtlara Apple veya Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak servis işlemi uygulanacaktır. 12 mini ve 12 Pro Max modelleri bu programın bir parçası değildir.”

Süreç hakkında Apple ekstra başka bilgiler de veriyor: “Apple, onarımı kısıtlayabilir veya ürünün satın alındığı ülke ya da bölgeyle sınırlayabilir. Dünya genelindeki bu Apple programı, 12 veya 12 Pro’nun standart garanti kapsamını genişletmez. Tüketiciyi koruma yasaları kapsamındaki haklarınız bu programdan etkilenmez. Bu program etkilenen 12 veya 12 Pro aygıtlarını kapsar ve birimin ilk perakende satış tarihinden sonraki 3 yıl boyunca geçerlidir.”

“12 veya 12 Pro’nuza servis işlemi uygulanması için aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin. Servis işlemi uygulanmadan önce iPhone’unuz incelenerek aygıtın bu programa uygun olduğu doğrulanır.

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1390