Huawei Mate 50 Pro yakında Türkiye’de satışa çıkıyor

Huawei, kısa süre önce yeni amiral gemilerini tanıttı. Bu modellerden Huawei Mate 50 Pro Türkiye yolcusu konumunda yer alıyor.

Huawei’nin yeni amiral gemisi telefon ailesi, spesifik olarak Mate 50, Mate 50 Pro, Mate 50 RS ve Mate 50 E modellerinden oluşuyor. İşte bu modellerden Huawei Mate 50 Pro önümüzdeki dönemde Türkiye’de de satılacak. Telefon için ilk örnekler Türkiye’ye geldi ve bazı Huawei Türkiye çalışanları tarafından sosyal medya üzerinde gösterilmeye başlandı. Toplam dört farklı renk seçeneği bulunan ve Türkiye’ye henüz tam olarak hangi renklerde geleceği bilinmeyen ekran çentikli Mate 50 Pro, teknik olarak güçlü bir akıllı telefon konumunda yer alıyor.

6,74 inç 1212×2616 piksellik 120 Hz OLED ekran üstüne kurulan Mate 50 Pro, gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alıyor. Bu işlemcide süregelen ambargo nedeniyle 5G desteği yer almıyor. Bu durum Türkiye’de 5G açık olmadığı, yakın zaman içerisinde de genel olarak kullanıma açılmayacağı için büyük bir sorun olmayacak. 4.700 mAh kapasitesinde pil taşıyan Mate 50 Pro, bu pili 66W kablolu ve 50W kablosuz şarj ile destekliyor.

Leica ile olan fotoğrafçılık ortaklığı bittiği için şirket içinde doğan XMAGE markası üzerine kurulan Huawei Mate 50 ailesi, elbette kamera konusunda çok iddialı seçenekler. Mate 50 Pro’nun arkasında 50 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 64 megapiksel periskop telefoto (200x dijital zoom) kameraları bir araya geliyor. Huawei, Mate 50 ve Mate 50 Pro’da değişken diyafram ile desteklenen Sony IMX766 sensöre yer veriyor. Telefonlar sadece telefoto kameralarında OIS yani optik görüntü sabitleme kullanıyor.

Telefonda bir acil durum pil modu da yer alıyor. Söylendiği kadarıyla bu mod açıldığı zaman yüzde 1’lik pil ömrü ile 3 saatlik bekleme modu elde edilebiliyor. Buna ek olarak detaylarına burada yer verdiğimiz bir uydu bağlantı desteği de bulunuyor. Ancak bu özellik yüksek ihtimalle Türkiye’de aktif olmayacak.

Huawei Mate 50 Pro Türkiye satışı yanında bu da ilginizi çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1457