Dijital Varlıklar Asya’ya Doğru Genişliyor!

Accenture’ın yeni raporuna göre, Asya’daki yatırımcıların %73’ü, 2022’nin sonuna kadar bir tür dijital varlığa sahip olacak.

Accenture’ın geniş bölgedeki nüfusu nasıl araştırdığı veya yatırımcıları nasıl tanımladığı belirsiz. Ancak yatırımcılardan, kripto para birimleri gibi dijital varlıklara giderek artan bir ilgi söz konusu. Accenture’a göre Asya’daki bu yatırımcıların %52’si şu an dijital varlıklara sahip.

Kurumsal yatırımcılardan kripto tabanlı hizmetlere yönelik artan ihtiyaçları karşılamak için yeni girişimler mevcut. Bölgedeki en iyi finanse edilen kripto varlık yöneticilerinden biri olan Amber Group bunlardan biri. Amber Group girişimi şubat ayındaki fon toplama aşamasında 3 milyar dolarlık bir değere ulaştı ve bildirildiğine göre 10 milyar dolarlık yeni bir yatırım bekleniyor.

RockX şirketi kurucusu Zhuling Chen, Asya merkezli yatırımcıların kripto para madenciliği talebinin önümüzdeki yıllarda hızla artmasını bekliyordu. Birçok batılı kullanıcı da kripto para madenciliğine ilgiliydi. Bu, Asya bölgesinde daha yeni fark edilmeye başlandı. Artık bölgedeki kurumlar ve aile ofisleri uzun vadeli planlarına daha fazla kripto eklemek istediklerinden, kripto para madenciliği onlara yatırım fırsatları sunuyor.

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1609