Apple, iPhone 14 Pro Kamera Sorununun Farkında!

Apple’ın yeni iPhone 14 Pro modeli, kullanıcılar ile buluştuktan kısa bir süre sonra kamerasıyla ilgili bir sorun ortaya çıkardı. Kullanıcılar bu durumdan şikayetçi olurken Apple, soruna ilişkin açıklamasını dün yaptı.

Apple’ın iPhone 14 Pro kullanıcıları, telefonun kamerasını TikTok, Instagram ve Snapchat gibi uygulamalarda kullanırken kamera mekanizmasının hızla titremeye başladığını ve garip bir vızıltı sesi çıkararak ekranda bulanık bir görüntünün görünmesine sebep olduğunu fark etti. Aşağıdaki video, bu durumun yaşandığının bir kanıtı niteliğinde. 

Endişe verici sorun sosyal medyada hızla yankı uyandırınca Apple’dan soruna ilişkin yanıt geldi. Teknoloji devi, pazartesi günü yaptığı açıklamada sorunun farkında olduğunu ve önümüzdeki hafta bir düzeltme yayımlanacağını söyledi.

Apple’ın yanıtı, kullanıcıları rahatlattı çünkü bu açıklama, sorunun, çözülmesi zor bir donanım sorunundan ziyade bir yazılım sorunu olduğu anlamına geliyor. Apple sorunu çözene kadar telefonu etkilenen herkesin kamerayı Instagram, TikTok ve Snapchat gibi uygulamalarda açmaktan kaçınmaları gerekiyor. Aksi takdirde telefonun arka kamera mekanizması zarar görebilir.

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1471