Amiral gemisi OnePlus 10T için resmi tanıtım yapıldı

Uzun zamandır yapılan sızıntılar ile gündemde olan OnePlus 10T, düzenlenen etkinlik kapsamında tanıtıldı. Telefon oldukça standart yapıda.

OnePlus 10T, firmanın oldukça sade ve akıcı tasarlanan yeni arayüz yapısı OxygenOS 13 ile beraber karşımıza çıkarıldı. Pazardaki birçok rakibinden farklı olmayan bir tasarım üzerine kurulan telefon, teknik olarak baktığımız zaman gücünü çok iyi soğutulduğu belirtilen Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alıyor ve 6,7 inç FHD+ LTPO AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Bu ekranda birçok güncel akıllı telefon gibi 120 Hz yenileme hızı sunan 10T, en üstte 16 GB RAM + 256 GB depolama ile alınabilecek. Temel seçenek ise 8 GB RAM + 128 GB depolama olacak.

Önünde 16 megapiksel, arkasında ise maliyet hesapları nedeniyle Hasselbald imzası olmayan 50 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameraları bir araya getiren OnePlus 10T, tam 150W hızlı şarj destekli (Bazı pazarlarda 125W) 4.800 mAh pil üzerine kuruluyor.

İki farklı renkte hazırlanan ve 360 derece anten altyapısı ile çekim gücü yüksek olan 5G model, birçok kişi için üzücü şekilde bir fiziksel ses kısma butonuna sahip değil. Modelin fiyatı Avrupa özelinde 8 GB RAM + 128 GB depolama için 699 euro, 16 GB RAM + 256 GB depolama içinse 799 euro seviyesinde.

OnePlus resmi olarak Türkiye’de olduğundan tanıttığı ya da tanıtacağı ürünler her zaman Türkiye satış ihtimali taşıyor. Ancak firma uzun zamandır Türkiye’ye yeni bir telefon getirmiyor. Eski cihazların sosyal medya reklamları ise aktif olarak sürüyor. Firma Türkiye’de kalmayı sürdürüyor gibi görünüyor ancak pek bir yaşam belirtisi vermiyor. Firmanın resmi Türkiye sitesine direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz.

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1463