Amazon, Ginger Ortaklığıyla Akıl Sağlığı Alanına Giriyor

Amazon her yerde: Doktorun ofisinde, insanların evlerinde, alışveriş arabalarında ve şimdi de terapistlerin ofisinde. Amazon’un sanal sağlık programı Amazon Care, web sayfasında yazdığına göre akıl sağlığı şirketi Ginger ile bir ortaklığa imza attı.

Platformdaki birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcıları, hafif kaygı gibi bazı düşük dereceli sorunlara yanıt verebilecek. Daha ciddi endişeler için ise hastalar Amazon Care dışındaki sağlayıcılara yönlendirilecek. Web sitesi, insanlara zihinsel sağlık koçlarına ve terapistlerine 7/24 erişim sağlayan dijital bir zihinsel sağlık platformu olan Ginger’ın, Amazon Care kullanan şirketler için isteğe bağlı bir eklenti olarak sunulacağını söylüyor. Ayrıca web sitesinde, sağlık bilgilerinin Amazon Care ve Ginger arasında paylaşıldığı belirtiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde ruh sağlığı hizmetlerine büyük bir talep var. Ancak çoğu insanın yüz yüze konuşabileceği bir terapist bulması zor olabilir. Potansiyel gizlilik risklerine rağmen, ruh sağlığı uygulamaları bu boşluğu doldurmak için büyük bir hızla arttı.

Ginger ve Amazon, ortaklıklarını henüz kamuya duyurmadı. Amazon ise açıklama taleplerini yanıtsız bıraktı.

2020 yılında kendi eczanesini kuran ve Alexa’yı hastanelere entegre etme planı olan Amazon için bu gelişme yeni bir adımı teşkil ediyor. Temmuz ayında Amazon, birinci basamak sağlık hizmeti şirketi One Medical’i satın aldığını da duyurmuştu.

Ali Görhan
Ali Görhan
Articles: 1471